class="post-template-default single single-post postid-10376 single-format-standard full_width ttype-single tmain-single">

Ідеї дизайну вітальні

Для того щоб будь вітальня, і особливо маленька, була дійсно гостинною, красивою і практичною, потрібно з розумом використовувати кожен сантиметр простору і забезпечити максимум світла цілодобово. Вдало підібрані меблі, гармонійна кольорова палітра, хороше освітлення і лаконічне оформлення вікон допоможуть зробити її місцем, де ви полюбите проводити час.

Проект вітальні
Перш ніж почати міркувати про меблів, ви повинні визначити, для чого служить ваша вітальня. Для того, щоб розслабитися, витягнувши ноги на дивані, або більше для прийому гостей? Там грають діти або сплять домашні тварини? Чи потрібно вам виділити місце для домашнього офісу, швейної машинки або верстата, а може бути, необхідні особливі сховища, скажімо, для музичної апаратури або який-небудь колекції? Всі ці вимоги треба врахувати, плануючи систему освітлення та схему розміщення меблів.
Але навіть шляхом невеликих змін ви зумієте додати собі простору. Наприклад, двері, яка шарахатися по дивану кожен раз, коли її відкривають, варто просто перевісити на іншу сторону, замінити на розсувну або ліквідувати взагалі. Якщо батарея проходить уздовж стіни, де добре б поставити шафу, то краще постаратися батарею перемістити. Не забувайте, що існують системи «теплих підлог», які взагалі не займають місця в кімнаті. А камін, яким ніхто і ніколи не користується, можна закласти або перетворити в додатковий «шафа» — в результаті з’явиться ціла корисна стіна.
Отже, оцінивши потенціал вітальні, приступаємо до роботи над проектом, який доповнить її архітектуру і планування та в якому всі основні елементи дружно «працюють», створюючи оптимістичну, світлу і простору кімнату, де ви чудово себе почуваєте.

У цій вітальні прохолодна й спокійна атмосфера створена за допомогою сірувато-білих відтінків стін, підлоги і оббивки меблів. Прозорі білі шторки майже невидимі; вони прекрасно пропускають світло, але не цікаві погляди.

Використання кольору, фактури і малюнка

Щоб вітальня здавалася просторішою, стіни краще зробити світлими і однотонними, якого відтінку білого або пастельного кольору. Двері, плінтуси та віконні рами можуть бути пофарбовані або тим же кольором, або трохи більш темним спорідненим відтінком, а для стелі ідеальний чисто білий колір. Якщо ви любите малюнок і більш сміливі кольору, можете їх вводити малими дозами — обклеїти одну стіну шпалерами, повісити яскраву картину, поставити на полицю компанію ваз кольорового скла або влаштувати «виставку» подушок на дивані. Світлі килими на підлозі непрактичні, але можна підібрати килим із стриманим малюнком або подекуди прикрити мостини зовсім маленькими килимками. А якщо ваші мостини зі світлого дерева пофарбовані в пастельні тони або навощени до блиску, то ще краще.
Зберігаючи інтер’єр щодо монохромним, але вводячи різні фактури, ви додасте милує око обсяг. Килимок з довгим ворсом на лакованому дощатій підлозі — відмінна відправна точка, і ви можете підібрати дивани і крісла з оббивкою з фактурної тканини: деніму, оксамиту, вельвету або вовни-букле. Подушки, портьєри, абажури та інші аксесуари привносять гармонію, необхідну для створення воістину живого житлового простору.

Ви можете використовувати насичені кольори, якщо все інше спокійно і нейтрально. Ці екстравагантні крісла та більш традиційний диван пригнічували б у вітальні з надмірністю інших квітів, але тут на тлі світлих стін вони створюють шикарний візуальний центр.

Освітлення вітальні
Перший крок у створенні системи освітлення вітальні — підібрати освітлювальні прилади, які дають хороший загальне світло. Це може бути центральна люстра, доповнена світильниками, розміщеними в кутах і нішах, або точкові софіти в стелі. Вимикачі з регулятором сили світла дозволять керувати рівнем освітленості і таким чином створювати різний настрій. Ймовірно, ще знадобляться яскраві лампи для читання або роботи.

У цій здавалося б, абсолютно незручне трикутний простір вбудований стелаж для книг, який створює в простій кімнатці цікавий візуальний центр.

Якщо у вас є предмети або цікаві архітектурні деталі, які хочеться висунути на передній план, можна влаштувати підсвічування галогенними софітами або використовувати спеціальні полиці або вітрини з підсвічуванням. І, нарешті, можна додати якесь драматургічна освітлення за допомогою лампи, каміна або свічок.

Оформлення вікон
В першу чергу воно залежить від архітектури приміщення. Якщо у вас глибокі вікна в старовинному будинку, можна поставити дерев’яні ставні, які вдень складаються уздовж укосів вікон, а якщо у вас сучасна квартира з вікнами майже без підвіконь, повісьте драпіровку з вуалі, яка зсувається на одну сторону. Якщо над вікном багато місця, ви можете надати його римській шторі. Вільний простір з боків вікна вимагає пари фіранок на простому або ще краще — на профільному карнизі. Продумайте, який тип оформлення вікон буде збільшувати кількість світла, що потрапляє в кімнату. Якщо ви вибираєте звичайні або роликові штори, майте на увазі, що пастельні кольори, ледь помітний малюнок і легкі повітряні тканини допоможуть розсунути простір, а оригінальна фактура додасть інтересу загальному рішенню інтер’єру.

Вибір меблів

Найголовніший предмет меблів практично в кожній вітальні — диван, і, хоча ваше завдання — максимально використовувати простір, ніколи не варто купувати малесенький, який просто незручний. Це не означає, що вам потрібен величезний діваніще з «підзори», немов заповнює собою всю кімнату, а ось вузький диван на ніжках, зі світлою однотонною оббивкою буде зручний і не займе зайвого місця. Те ж саме відноситься до крісел. Не захаращуйте надмірно кімнату — не виключено, що пара диванів (один проти одного), модульний або кутовий диван найкращим чином задовольнять ваші потреби.