class="post-template-default single single-post postid-3927 single-format-standard full_width ttype-single tmain-single">

КОВАНІ ВОРОТА

Хвіртки, викувані з заліза, виникли в світі давним-давно — в той час, коли від надійності і міцності врат залежало благополуччя особняка, садиби, фортеці, замку, а іноді і цілого населеного пункту.
Дерев'яні хвіртки, які споконвіку століть використовувалися скрізь де тільки можна, були, ясна річ, простіше у виготовленні, але легкі хвіртки з дерева і не надто надійні, а важкі — громіздкі й незручні, причому навіть при всьому при цьому не повністю надійні все точно також . Їх адже можна, зокрема, підпалити.
Незважаючи на те що дерев'яні хвіртки збереглися до нашого часу, в особливо серйозних випадках на заміну їм прийшли ж хвіртки металеві.
Раніше інших виникли хвіртки з міді і бронзи, а після цього на протязі великого проміжку часу паралельно існували литі бронзові хвіртки і ковані хвіртки із заліза.
Литі хвіртки раніше кованих стали не лише засобом захисту, але також прикрасою будинків, замків і фортечних стінок — адже лиття дає можливість покрити полотно врат дуже майстерними барельєфами і візерунками.
Зате залізні ковані хвіртки були не менш прості у виготовленні, не менш дешеві і надійні. А в той же час розвивалося і мистецтво художнього кування. Кращі ковалі в Європі, на Близькому Сході, в Середній Азії і на Русі ніяк не поступалися ливарникам в майстерності.
Міцна каркас кованих брам прикрашалася тонкими ажурними візерунками, і зразки даної нам роботи, що збереглися до нашого часу, вражають своєю красою. Іноді буває важко повірити, що це все зроблено руками ковалів і молотобійців не без допомоги таких грубих інструментів, а як молоток, кувалда і ковальські кліщі.
Продовжувачами традицій ковалів минулого є сучасні професіонали художнього кування. І серед великомасштабних виробів, виготовленням яких вони займаються нині, одне з найважливіших місць займають ковані хвіртки.
Сучасні ковалі займаються а як реставрацією, відновленням або заміною старих кованих брам, настільки і створенням нових, які здатні бути стилізовані під старовину витримані в певному історичному стилі — зокрема, в готичному, бароко або стилі класицизму, а можуть бути придумані буквально з нульової позначки майстрами, не з чуток знають стильні тенденції наших днів.
Ковані хвіртки можуть стати візитною карткою парку або саду або прикрасити і в одне і теж час стати на захист заїзд на приватну місцевість. Тоді ні переважніше будуть виглядати спільно з кованим парканом або огорожею.
Ковані хвіртки можуть а також закривати арку, прохід у внутрішній дворик або навіть вхід в будівлю. При всьому при цьому художня ковка може використовуватися не тільки лише для виробництва класичних орних воріт, але й і при розробці полотна врат інших типів — зокрема, розсувних, відкатних або підйомних.
Древнє мистецтво кування з легкістю і органічно уживається з сучасними технологіями, настільки що ковані хвіртки можуть бути автоматичними і оснащуватися новітніми електронними замками, з'єднуючи отже традиції минулого з інноваціями майбутнього.